Pedicure SPA


Głównym zadaniem pedicure jest poprawa wyglądu stóp i paznokci. Pedicure wykonywany jest do celów kosmetycznych, leczniczych i medycznych. Może pomóc w leczeniu zaburzeń i chorób paznokci, a także w usuwaniu odcisków czy bolesnych modzeli. Słowo pedicure pochodzi od łacińskich słów „pedis", co oznacza „stopę", a „cura"- opiekę.
Najwcześniejsze dowody na pielęgnację, ozdabianie dłoni i stóp znaleziono na rzeźbach w grobie Faraona (była to oznaka klasy i wyższości), jak również pierwsze przybory do zabiegów wykonane ze złota. Paznokcie Kleopatry były pomalowane na ciemnoczerwony, a królowa Nefreteti- niezwykły rubinowy. W starożytnym Egipcie i Rzymie, dowódcy wojskowi malowali również paznokcie, aby dopasować swoje usta, zanim poszli na wojnę.
Współcześnie z zabiegów pedicure korzystają tak samo często panie, jak i panowie. Może służyć za formę relaksu lub pomocy w prawidłowej pielęgnacji stóp.

Cennik

Manicure
Manicure klasyczny
(opiłowanie paznokci, usunięcie skórek,
peeling dłoni, krem, lakierowanie paznokci)
60 zł
Manicure french 70 zł
Manicure LUX
(manicure z parafiną)
100 zł
Manicure X-press
(opiłowanie paznokci + lakierowanie)
35 zł
Manicure męski 45 zł
Manicure japoński 80 zł
Manicure hybrydowy od 90 zł
Zdjęcie hybryd 45 zł
Zdjęcie hybryd + manicure klasyczny 90 zł
Stylizacja paznokci
Utwardzanie naturalnych paznokci żelem
(bez przedłużenia)
od 140 zł
Przedłużanie paznokci od 160 zł
Korekta duża
(po ok 4 tygodniach)
od 110 zł
Korekta mała
(po ok 2 tygodniach)
od 70 zł
Naprawa paznokcia 20 zł
Pedicure
Pedicure klasyczny
(dezynfekcja, skrócenie i opiłowanie paznokci, opracowanie zrogowaceń sterylnym skalpelem i wygładzenie frezem, nałożenie kremu lub maski, malowanie paznokci lakierem)
od 120 zł

Pedicure X-press
(skrócenie, nadanie kształtu paznokciom, wypolerowanie, malowanie lakierem)

50 zł
Pedicure + lakier hybrydowy od 160 zł
Paznokcie hybrydowe - stopy od 90 zł

Stylizacja paznokci żelem


Historia stylizacji paznokci to odległe dzieje. W Chinach podczas panowania dynastii Ming panie wyższych klas nosiły długie paznokcie, oznaczało to, iż nie mogą wykonywać prac ręcznych, jak kobiety niższych klas. W Europie Greczynki w celu przedłużenia paznokci przyklejały łupiny od pistacji.
W 1934 roku Maxwell Lappe (dentysta) -tworzy sztuczne paznokcie dla osób obgryzających. Natomiast do przedłużania paznokci doszło przez zupełny przypadek. W 1957 roku Fred Slack w trakcie pracy w laboratorium dentystycznym, złamał paznokieć. Wykorzystując folię aluminiową stworzył szablon i nałożył akrylową masę dentystyczną w celu uzupełnienia, doklejenia ubytku. Paznokieć wyglądał naturalnie, a ból ustał. Rezultat zaskoczyły go na tyle, że postanowił kontynuować doświadczenia. Początkowo akrylowe paznokcie szybko zyskały na popularności, ale z uwagi na niedoskonałości przedłużania oraz materiału wykorzystywanego w tym celu, tylko nielicznych było na to stać. Akryl zastygał w kilka sekund, piłowanie go było istną męczarnią zarówno dla klienta, jak i stylisty, nie mówiąc o tym, że trwało to godzinami. Jeśli dodać do tego uciążliwy zapach oraz uszkodzenie płytki, to trudno się dziwić, że z czasem opinia o paznokciach akrylowych zaczęła słabnąć. Zdarzały się również ciężkie alergie skórne. Po serii przeprowadzonych badań odkryto, że przyczyną tak ostrych reakcji jest jeden z głównych składników monomeru – metakrylan metylu. Był to moment krytyczny dla całego rynku sztucznych paznokci, który wymagał natychmiastowych działań, toteż zaczęły się gorączkowe poszukiwania bezpiecznego substytutu. I udało się – godnym, a nawet lepszym następcą okazał się metakrylan etylu. Poza tym, że jest całkowicie bezpieczny, nie sprawia problemów przy piłowaniu, paznokcie dzięki niemu wyglądają naturalniej i są jeszcze mocniejsze. Ostatecznie, w 1974 roku, zakazano używania metakrylanu metylu. Wraz z upływem lat, skład produktów do stylizacji zmieniał się tak, aby skrócić czas pracy i zmniejszyć koszty usługi. 1982 rok- pojawia się system żelowy wraz z lampą UV.
Przez ponad pół wieku od przypadkowego odkrycia branża stylizacji paznokci rozwinęła się tak bardzo, że na całym świecie organizowane są mistrzostwa, warsztaty, szkolenia, seminaria z zakresu różnych technik przedłużania, wydawane są certyfikaty uprawniające do wykonywania zawodu, opracowano i opatentowano kilka kształtów przedłużanych paznokci.

Manicure


Manicure to podstawowa usługa wykonywana w prawie każdym salonie kosmetycznym. Miło stwierdzić, że coraz więcej osób przywiązuje wagę do swoich dłoni. Z takiej usługi korzystają nie tylko Panie, ale również i Panowie, gdyż jak ogólnie wiadomo dłonie są naszą wizytówką. Doświadczeni styliści paznokci wiedzą, że wykonanie profesjonalnego manicure jest prawdziwym majstersztykiem.
Taka forma pielęgnacji paznokci znana jest od tysięcy lat. Udokumentowane zapisy pochodzą z 3000 lat p.n.e. - w Chinach opracowano formulę lakieru składającą się z gumy arabskiej, żelatyny, wosku pszczelego, roślinnych barwników (z płatków róż i orchidei) oraz kurzego białka.
600 lat p.n.e. za panowania chińskiej dynastii Chou, arystokraci nosili długie biżuteryjne naparstki zdobione srebrem i złotem (symbol bogactwa i swobody).
W średniowieczu nie przejmowano się zbytnio manicure'm. Sytuację zmieniły kobiety w epoce renesansu, natomiast stosowano wyłącznie preparaty bezbarwne.
W XIX wieku n.e. manicure polegał na wcieraniu w paznokcie oliwy delikatnie zabarwionej na czerwono.
Lata 20. XX wieku klientki odkryły czerwień (wykorzystanie farby samochodowej jako lakieru do paznokci) i manicure z półksiężycami, jak Pola Negri.
W 1932 roku na półkach w drogeriach pojawiły się lakiery w buteleczkach w dość dużej gamie kolorystycznej, w takiej formie i składzie pozostają do dziś. Przez kolejne lata przybywało kolorów, odcieni i barw.
Rita Hayworth w 1940 roku wprowadza modę na długie czerwone paznokcie - są dłuższe, bardziej owalne niż ostre, całe pokryte czerwonym lakierem. Męski manicure staje się tak samo popularny jak golenie czy strzyżenie.
1976 - Jeff Pink - twórca francuskiego manicure. Stylizacja ta powstała w USA z myślą o aktorkach filmowych, które traciły zbyt dużo czasu na przemalowywanie paznokci do każdej nowej kreacji.
Lata 90. XX wieku – Uma Thurman wprowadza modę na krótkie naturalne paznokcie pomalowane na bardzo ciemne kolory np.: bordo, burgund. Dostrzega się wpływ stylu „grunge", a wraz z nim nieco poodpryskiwany czarny lakier starannie poprawiony cienkopisem.
XXI wiek – manicure zostaje postrzegany jako niezbędny dodatek do całej stylizacji, uzupełnienie wyglądu. Innowacje w tym przemyśle cały czas postępują. W 2007 roku wprowadzono na rynek naklejki na paznokcie, a rok później technologia lakiero-żelu (m.in. lakiery hybrydowe).
Zapraszamy na manicure | Tychy



Oferta

Podkategorie

Zadzwoń i umów się na wizytę: 509 41 61 61 POKAŻ DOJAZD